Korbowód stanowi część mechanizmu korbowego. To element służący do zamiany ruchu posuwisto -zwrotnego tłoka na ruch obrotowy wałów korbowych, montowanych w pojazdach, używanych w branży rolniczej, przemysłowej i budowlanej.

Proponowany przez nasz sklep internetowy korbowód składa się ze stopy, trzonu i główki. To element o przekroju dwuetowym. Ten niewielki wyrób, obok cylindrów, stanowi jeden z głównych elementów silnika wysokoprężnego, znajdującego się w maszynach rolniczych czy pojazdach używanych w przemyśle ciężkim. Rekomendowane przez nas nowoczesne korbowody stanowią łączniki pomiędzy tłokami a wałami korbowymi. Odpowiednio dobrany korbowód poprzez swój ruch, umożliwia konwersję ruchu zwrotno -posuwistego tłoka na ruch obrotowy wału korbowego. Dzięki temu, powstałe w wyniku spalania mieszanki paliwowo-powietrznej spaliny, ulegają całkowitemu wydaleniu z układu poprzez kanał wylotowy.

Korbowód – istotny element w konstrukcji silnika

Korbowód Perkins 403
Korbowód Perkins 403

Dostępny w naszym sklepie internetowym korbowód dzieli się na trzy części. To element wykonany ze stali węglowej. Wszystkie korbowody, montowane w maszynach rolniczych i przemysłowych, łączą się z wałem korbowym, dzięki specjalnie dobranym panewkom. Scalenie korbowodów z tłokami odbywa się przy pomocy solidnych sworzni. Prawidłowo zamontowane korbowody, które można wygodnie zamówić za pośrednictwem naszej strony internetowej, wyróżniają się wysoką wytrzymałością na rozciąganie i uszkodzenia mechaniczne, powstałe w wyniku eksploatacji silnika wysokoprężnego. Każdy oferowany przez nas korbowód posiada wymagane atesty i certyfikaty, co potwierdza jego wysoką jakość. To element bardzo łatwy do montażu i wymiany. Jego prawidłowe funkcjonowanie pozwala na przeniesienie siły wywieranej przez tłok, przez rozprężające się gazy spalinowe, na wał korbowy. Wpływa to na szybszy rozruch, a także sprawne działanie silnika.

Warto przeczytać: Rozrusznik do ciągników to nie zawodny start

Korbowody znajdują się w każdym silniku spalinowym, dedykowanym maszynom rolniczym, przemysłowym i budowlanym. Elementy te łączą tłoki z wałami korbowymi.