Zaprojektowane ze starannie dobranych materiałów taśmy stick PVA, to produkty w 100% rozpuszczalne. Dzięki temu nie powodują one skażenia wody.

W pełni biodegradowalne taśmy stick PVA, to produkty, które w kontakcie z wodą ulegają całkowitemu rozpuszczeniu. W zależności od jej temperatury, mogą one ulec biodegradacji w kilkunaście do nawet kilkudziesięciu sekund. Wpływ na to mają także inne czynniki atmosferyczne, w tym opady deszczu. Dobrej jakości taśma PVA to wyrób w różnych szerokościach, które można dopasować do posiadanych umiejętności lub typu łowiska.

Dlaczego warto stosować taśmy stick PVA?

Nowoczesne taśmy stick PVA umożliwiają szybsze i łatwiejsze wiązanie różnego typu materiałów PVA takich, jak siatki czy worki. Pozwalają one także na posyłanie zestawu z długimi włosami czy zestawów typu Zig Rig. Wysoka odporność mechaniczna, którą wyróżnia się taśma PVA zapewnia łatwość nawlekania na nią pelletu z dziurką czy też kulek zanętowych. To produkt płaski, który posiada perforację zapobiegającą ześlizgiwaniu się z niej nałożonych kulek.

W jakich typach łowiska może być stosowana taśma PVA?

Dobrej jakości taśma PVA jest nawijana na specjalnie zaprojektowaną rolkę ze zdejmowanymi zaślepkami, co zabezpiecza ten produkt przed negatywnym działaniem wilgoci, jak również innych czynników atmosferycznych. Wyrób ten umożliwia zarzucanie przynęty o średnicy około 25 mm. Proponowana przez nasz sklep internetowy taśma PVA rozpuszcza się w wodzie o każdej temperaturze. Jest ona przydatna w czasie wiązania worków rozpuszczalnych.

Komfortowa w użyciu taśma PVA to produkt, który przyda się, zarówno początkującym, jak i zaawansowanym wędkarzom. Wyrób ten nie powoduje skażenia wody i umożliwia zwiększenie efektywności połowów z użyciem przynęty.