Markowa mata ceramiczna wyróżnia się doskonałymi właściwościami. To produkt o dużej wytrzymałości na rozciąganie, jak również na działanie wysokiej temperatury.

Osoby poszukujące materiałów izolacyjnych wytrzymałych na rozciąganie, mogą zdecydować się na taki produkt, jak mata ceramiczna wysokotemperaturowa. To materiał, który posiada najwyższą w swojej klasie odporność na działanie ekstremalnej temperatury powietrza, wynoszącej nawet do 1260 stopni Celsjusza. Z uwagi na to, wyrób ten może być stosowany jako podstawowa izolacja zewnętrzna w piecach, przeznaczonych do wypieku chleba, jak również innych produktów spożywczych. Mata ceramiczna powinna być pokryta zaprawą do pieca chlebowego, aby w 100% spełniać swoje zadanie. Proponowana przez nasz sklep internetowy mata ceramiczna wyróżnia się niskim przewodnictwem cieplnym. Wyrób ten skutecznie tłumi hałas. W jego składzie chemicznym nie znajduje się dodatek rakotwórczego i niebezpiecznego dla zdrowia oraz życia azbestu, który został całkowicie wycofany ze sprzedaży.

Mata ceramiczna – materiał izolacyjny, odporny na wysoką temperaturę

Łatwa w montażu mata ceramiczna ma zastosowanie w różnych branżach przemysłowych. Można wykorzystywać ją do izolacji, uszczelnienia wózków do pieców, przeznaczonych do wypalania. To produkt dedykowany także branży stalowej. Świetnie sprawdzi się jako izolacja pieców, służących do obróbki cieplnej i wyżarzania. Proponowana przez nas mata ceramiczna wysokotemperaturowa nadaje się także do bieżących napraw powierzchni gorących, znajdujących się w konstrukcji każdego pieca, osiągającego bardzo wysoką temperaturę spalania. Produkt ten może być wykorzystywany także do izolowania nim kadzi i górnej warstwy pokrywy, przeznaczonej do podgrzewania. Oferowana przez nasz sklep internetowy mata ceramiczna ma zastosowanie jako materiał do wykładania reformatorów. Może także być wykorzystywana do uszczelnienia rur i połączeń ekspansywnych. To produkt sprawdzający się także jako izolacja nagrzewnic do ropy naftowej.

Odporna na działanie wysokiej temperatury mata ceramiczna to doskonały materiał izolacyjny. Może być wykorzystywana w różnych branżach przemysłowych.