Jak przebiega pieczenie chleba w tradycyjnych piecach?

Chleb to rodzaj pieczywa, które otrzymywane jest z wypieku ciasta, będącego połączeniem różnych rodzajów mąki zbożowej, przypraw, wody i wybranych dodatków. Produkt ten najczęściej spożywany jest na śniadanie lub kolację. Osoby, którym zależy na posiadaniu chleba własnego wypieku mogą przygotować go w zakupionym przez siebie piecu do pizzy opalanym drewnem. To produkt, dzięki któremu można przyrządzić wiele potraw wymagających obróbki cieplnej. Ten ekologiczny piec gwarantuje udane wypieki, które zachwycą nie tylko domowych miłośników chleba czy pizzy, ale również znawców kuchni.

Chleb z parmezanem i oregano

Uwielbiany przez Włochów chleb z parmezanem i oregano to flagowy produkt, serwowany przez sieć gastronomiczną Subway, która posiada go w swojej stałej ofercie. Osoby, którym zależy na wprowadzeniu do swojego menu włoskich potraw, mogą zdecydować się na chleb z parmezanem i oregano, przygotowany w piecu do pizzy opalanym drewnem. Korzystając z zamieszczonych w internecie przepisów można upiec pyszny chleb o wyjątkowym aromacie i smaku.

Chleb cynamonowy

Uwielbiamy nie tylko przez dzieci, ale i osoby dorosłe chleb cynamonowy, to wspaniały, słodki wypiek, który świetnie komponuje się z miodem lub tradycyjnie przygotowanym w domu dżemem i powidłami. Produkt ten, wykonany w piecu do pizzy opalanym drewnem, zyskuje wspaniały smak i aromat. Wynika to przede wszystkim z lekkiego okadzenia go dymem, pochodzącym z palącego się drewna.

Chleb miodowo – owsiany

Niskokaloryczny, pożywny i odpowiedni dla osób, które pragną zadbać o zdrowe menu chleb miodowo – owsiany, zawiera cenne witaminy i związki mineralne. Można go spożywać na śniadanie lub kolację, jak również traktować jako przekąskę pomiędzy posiłkami. Zaletą tego produktu jest jego niskokaloryczność. Przygotowany w piecu do pizzy opalanym drewnem chleb miodowo- owsiany nabiera rumianego koloru.

Biały chleb

Najpopularniejszy i najczęściej jadany, nie tylko w polskich domach, biały chleb to tradycyjne pieczywo, które wyśmienicie smakuje, zarówno z wędlinami, jak i słodkimi dodatkami w postaci dżemów, miodów lub masła orzechowego. Pyszny, biały chleb można przygotować samodzielnie, dodając do niego swoje ulubione składniki. Pomocny w tym będzie piec do pizzy opalany drewnem, który podkreśli aromat i smak tego pieczywa, a także przedłuży jego przydatność do spożycia.